top of page

 Specializovaná ambulance pro vyšetření znamének

Vítejte v naší ambulanci, kde se staráme o zdraví vaší kůže.

  • Naše ordinace je úzce specializovaná na diagnostiku a prevenci kožních nádorů. Provádíme celotělové vyšetření kůže (Total Body Skin Examination - TBSE)

  • Při diagnostickém procesu integrujeme nejmodernější inteligentní technologie s odborným lékařským posouzením a letitými zkušenostmi, poskytujíc tak naším klientům nejoptimálnější diagnostický standard moderní medicíny.

  • Naše péče zahrnuje také preventivní i léčebné chirurgické odstranění kožních znamének, důraz klademe i na estetický výsledek.

 

  • Pokud máte obavy z kožního znaménka, barevné či jiné změny na kůži, nebo dbáte na prevenci a chcete odborné sledování, zavolejte nám a domluvte si svou návštěvu.

Často kladené otázky

Co je to celotělové vyšetření znamének a jak probíhá?

Jedná se o vyšetření kůže „od hlavy po paty“ za použití manuálního a digitálního dermatoskopu. Při vyšetření je pacient ve spodním prádle nejdříve na lůžku, poté v sedě, kdy se digitalizují a hodnotí jednotlivé obrazy znamének.

Kolik vyšetření stojí?

 

Tato služba stojí 3000CZK. V případě on line rezervace je platba vyžadována v plné výši v čase rezervace termínu. Pro tato vyšetření lze využít příspěvků ze zdravotních pojišťoven. Informujte se o aktuálních podmínkách a programech poskytovaných vaší konkrétní zdravotní pojišťovnou, abyste mohli plně využívat příspěvků na prevenci a péči o své zdraví.

Jakým způsobem mohu provést rezervaci?

Je možné si rezervovat termín online. Objednat se je možné i telefonicky na naší recepci.

Co se děje pokud je doporučeno odstranění znaménka?

Pacient dostane termín k provedení chirurgického zákroku s cílem odstranit dané znaménko. Poté následuje histologické vyšetření znaménka. Další postup se navrhuje podle výsledků histologie. V případě záchytu pokročilého melanomu je pacient odeslán do melanomového centra k další onkologické léčbě.

Mohu si nechat odstranit znaménko z estetických důvodů?

 

Ano, zejména pokud se jedná o opakovaně traumatizované znaménko, které „překáží“. V některých případech může lékař naopak pacienta od úmyslu odstranění znaménka odradit, zejména pokud by mohlo dojít ke vzniku esteticky nevzhledné jizvy. Každý případ je posuzován individuálně.

Při genetickém vyšetření mi bylo zjištěno vyšší riziko vzniku některých nádorů, včetně těch kožních. Jak často je potřebné absolvovat preventivní vyšetření znamének?

Vyšetření v běžné populaci by mělo probíhat 1xročně, v některých případech i 2xročně, zejména pokud hrozí vyšší riziko vzniku kožních nádorů, případně se v rodině objevují časté nádory včetně těch kožních apod. Týká se to zejména pacientů s vyšším množstvím znamének, rodinnou anamnézou melanomu, světlého fototypu či po opakovaném spálení kůže. U pacientů, kteří podstoupili některá z genetických vyšetření k odhalení míry rizika onkologických diagnóz se vyšetření doporučuje individuálně podle daného rizika. Vždy je nutné konzultovat se svým onkogenetikem či dispenzarizujícím lékařem ambulance hereditárních mutací.

Co je dermatoskopie?

Dermatoskopie je neinvazivní přístrojovou vyšetřovací metodou, která nám umožňuje vizualizovat struktury, které není možné vidět pouhým okem. V některých případech využíváme digitální dermatoskopii, včetně nejmodernějších softwarů umožňujících matematicky analyzovat, sdílet a porovnávat získaná data a využívat možnosti telemedicíny.

Často kladené otázky
bottom of page